Daj nowy impuls swoim mięśniom – poznaj kilka modyfikacji wyciskania na klatkę

Wyciskanie z uniesionymi nogami

Standardowe wyciskanie sztangi na klatkę, z jedyną zmianą jaką jest ułożenie nóg. Uniesienie nóg na pewno nie ułatwi ćwiczenia, a wręcz przeciwnie – utrudni je. Wyeliminuje to możliwość zapierania się nogami, bądź robienia łuku (mostka). Plecy będą przylegać na całej długości do ławki, co spowoduje największe działanie włókien mięśniowych odpowiedzialnych za unoszenie sztangi leżąc.

Wyciskanie z pauzą

Wyciskanie sztangi z przerwą około 1–2 sekund w fazie ekscentrycznej ruchu. Pauzę należy wykonywać w odległości około 2 cm od klatki piersiowej. Taka modyfikacja ćwiczenia, w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy siły, szczególnie w maksymalnym wyciskanym ciężarze. Ilość serii i powtórzeń jak w przypadku standardowego wyciskania. Zaleca się zmniejszyć ciężar o 10 – 20%.

Wyciskanie wąskim chwytem

Sztangę należy chwycić kilka centymetrów węziej niż standardowo, jednak bez przesady – zaangażowana powinna być klatka, a nie triceps. Wraz z węższym chwytem, zmieni się trajektoria ruchu łokci. Ten powinien wyglądać tak, aby w momencie najniższego punktu, łokcie znajdowały się jak najbliżej tułowia.

Odsłon 1 340