BETA-ALANINA: 5 istotnych powodów, dla których warto ją stosować

Beta-alanina jest organicznym związkiem chemicznym zaliczanym do aminokwasów. To także pochodna α-alaniny, związku należącego do podstawowych aminokwasów białkowych. Jakie korzyści może przynieść stosowanie beta-alaniny? Oto 5 najważniejszych z nich…1. Opóźnienie zmęczenia podczas intensywnego wysiłku

Intensywny wysiłek prowadzi do gromadzenia się jonów wodorowych, obniżających pH krwi, co z kolei wywołuje uczucie zmęczenia. Beta-alanina, jest prekursorem karnozyny, która odpowiada za regulację pH układu mięśniowego. Utrzymywanie równowagi kwasowo-zasadowej w obrębie komórek mięśniowych, zapobiega powstawaniu kwasu mlekowego, a tym samym sprzyja regeneracji organizmu oraz niweluje uczucie nadmiernego zmęczenia w trakcie i po treningu.

2. Rozrost masy mięśniowej

Beta-alanina wpływa na wzrost masy mięśniowej w trakcie 8 tygodni jej przyjmowania, równocześnie przyczyniając się do utraty tkanki tłuszczowej.

3. Zwiększona objętość treningowa

Stosując 4-5 g beta-alaniny dziennie, możemy podnieść swoje zdolności wysiłkowe, czyli siłę i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu będziemy w stanie zwiększyć ilość powtórzeń wykonywanych podczas treningu.

4. Usprawnione myślenie i większa koncentracja

Beta-alanina zwiększa ilość wspomnianej karnozyny, która oprócz działania podnoszącego wytrzymałość organizmu, usprawnia także funkcje mózgowe.

5. Zwiększone działanie kreatyny

Beta-alanina zwiększa przyswajalność kreatyny oraz jej naturalną produkcję. Stosując połączenie tych dwóch związków, możemy spodziewać się szybszego przyrostu masy mięśniowej i większego spadku tkanki tłuszczowej.

Odsłon 2 474