Wyciskanie nóg na maszynie, a odcinek lędźwiowy – zobacz, na co zwrócić uwagę

Podczas wyciskania nóg na maszynie odczuwasz ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa? Zobacz, co może być tego przyczyną.

Podczas wyciskania nóg na maszynie należy upewnić się, że zarówno górna, jak i dolna część naszego ciała ściśle przylega do siedziska. W przeciwnym razie dwie oddziałujące na siebie siły – jedna pochodząca z opierających się o siedzenie łopatek, a druga z obciążenia – skupiają się w odcinku lędźwiowym kręgosłupa powodując jego przeciążenie.

Ściśle przylegające do siedzenia plecy i pośladki sprawiają, że źródło generowanej przez nas siły zostaje obniżone, zrównane z siłą generowaną przez ciężar, a obie są równomiernie rozłożone na całej długości nóg. Przez cały czas trwania ćwiczenia kontroluj sylwetkę – łopatki ściągnięte, klatka piersiowa uwypuklona.

Bardzo ważnym elementem prawidłowego wykonywania wyciskania nóg, jest również zainicjowanie wypychania ciężaru piętami. Rozpoczynanie ruchu palcami, także spowoduje oderwanie pośladków od siedziska i zaokrąglenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Pamiętaj, że w zależności od wariantu ustawienia stóp na maszynie, zaangażowane są różne partie mięśniowe nóg, dlatego zobacz:

8 sposobów na ułożenie stóp przy treningu na suwnicy

Odsłon 11 995