Wings for Life World Run – Polacy najszybsi na świecie

7 maja odbyła się czwarta edycja Światowego Biegu Wings for Life – jedynego, w którym to meta goni zawodników. Lista miejsc przed biegiem w Polsce zapełniła się już tydzień wcześniej, a na starcie w Poznaniu pojawiło się ponad 5500 uczestników. 100% opłat startowych skierowane zostało na badania nad rdzeniem kręgowym.

Uczestnicy tegorocznego biegu wystartowali o godzinie 13:00, w 24 lokalizacjach na całym świecie. Impreza zakończyła się spektakularnym sukcesem Dominiki Stelmach. Startująca w Chile reprezentantka naszego kraju przebiegła 68,21 km, zdobywając tytuł Globalnej Mistrzyni. Tym samym Polka pokonała największy dystans w historii Wings for Life World Run wśród kobiet i „podbiła” już trzeci z kolei kontynent (2015 r. w Polsce, 2016 r. w Australii, 2017 r. w Ameryce Południowej). Ostatnim złapanym przez Samochód Pościgowy i zarazem globalnym zwycięzcą został poruszający się na wózku inwalidzkim Alan Anderson (92.14 km). Najszybszym biegaczem okazał się Bartek Olszewski (88,24 km), który tym razem startował w Mediolanie. W Poznaniu ponownie zwyciężył Tomasz Walerowicz, przekraczając 85 kilometrów, z kolei wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna Zakrzewski z wynikiem 52,26 km. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Źródło: shape