Poznaj faceta, który przebiegł trasę Foresta Gumpa

Robe Pope to 39-latek z Liverpoolu, który jako pierwszy człowiek na świecie odtworzył i przebiegł trasę z filmu „Forrest Gump”. Jak podaje jego strona internetowa, również jako pierwszy przebiegł wszerz całą Amerykę Północną 4-krotnie w ciągu jednego roku.

Swoją niesamowitą przygodę Pope rozpoczął we wrześniu 2016 roku i zdołał przebiec już ponad 24 000 km, czyli długość prawie 570 maratonów!

fot.: IG run.robla.run

Dla zobrazowania, jak ogromny dystans pokonał, jego przebytą trasę można porównać do 2500 wysokości Mount Everestu, 200 długości Wału Hadriana, 4 długości Wielkiego Muru Chińskiego oraz 5,5 odległości między Los Angeles a Nowym Jorkiem.

fot.: IG run.robla.run

Robe, podobnie jak Forrest Gump, nie robił specjalnych przygotowań – po prostu zaczął biec. Oczywiście, w międzyczasie przytrafiło mu się kilka kontuzji: zapalenie ścięgien, zerwanie mięśnia czworogłowego, uszkodzenie biodra, miednicy, a nawet zatrucie pokarmowe.

W trakcie całego biegu, Pope zrobił sobie jedynie krótką przerwę by zobaczyć narodziny swojej córki i już niedługo chce wrócić do Stanów, aby go dokończyć.

fot.: IG run.robla.run

Do ukończenia filmowej trasy pozostało mu jedynie 248 mil, czyli niecałe 400 km.

fot.: IG run.robla.run

Odsłon 814