Plażowy zestaw ćwiczeń na brzuch – zobacz, jak łatwo możesz pracować nad swoją formą nawet na wakacjach

Poniższy zestaw ćwiczeń pomoże Ci utrzymać brzuch w dobrej formie, nawet kiedy na wakacjach nie będziesz odmawiać sobie lodów i gofrów. Weź urlop od siłowni, a mimo to odsłaniaj płaski brzuch przez całe lato.

Do wykonania tego treningu nie musisz odwiedzać klubu fitness, czy szukać siłowni w hotelu. Nie potrzebujesz też klasycznego sprzętu. Wystarczy to, co każdy plażowicz ma zawsze pod ręką:

  • ręczniki
  • butelki z wodą
  • leżak
  • piłka (może być dmuchana)

Ćwiczenia potraktuj jako aktywny wypoczynek i trenuj po prostu kiedy masz na to czas i ochotę. Pamiętaj, że na urlopie chodzi przede wszystkim o odpoczynek, więc baw się i zapomnij o swoim codziennym rygorze, a płaski brzuch zyskasz przy okazji.

1. Skręty z piłką

Fot.: Kamil Majdański


Usiądź ze zgiętymi nogami i umieść między nimi piłkę, na wysokości kostek. Przechyl korpus nieco do tyłu i podeprzyj się rękami za sobą. Wyprostuj plecy i zaangażuj cały tułów. Unieś stopy nad podłogę, palce obciągnięte. Przechyl nogi w lewo, nie ruszając góry ciała. Wróć do centrum i od razu skręć nogi w prawo. Kontynuuj płynnie na zmianę.

2. Scyzoryk na leżaku

Fot.: Kamil Majdański


Połóż się na leżaku, ręce przełóż za głowę, ściągnij łopatki. Wyprostuj plecy, napnij mięśnie korpusu, obciągnij palce stóp i unieś wyprostowane, złączone nogi do góry. Następnie opuść je nieco niżej i powoli wróć nimi w górę. Powtarzaj dalej.

3. Ciosy z butelkami

Fot.: Kamil Majdański


Stań wyprostowany, stopy rozstaw na szerokość bioder. Ugnij łokcie, butelki trzymaj przy górnej części klatki piersiowej. Zaangażuj korpus i na zmianę prostuj i zginaj ręce, wyprowadzając uderzenia po skosie – do przodu i w bok, rotując nieco biodra.

4. Prostowanie nóg z piłką

Fot.: Kamil Majdański


Usiądź ze zgiętymi nogami i umieść między nimi piłkę, na wysokości kostek. Przechyl tułów nieco do tyłu i podeprzyj się rękami za sobą. Wyprostuj plecy i zaangażuj cały tułów. Unieś stopy tuż nad ziemię, palce stóp obciągnięte. Wyprostuj kolana, by nogi z tułowiem utworzyły kształt litery „V”. Ugnij kolana, by wrócić do pozycji wyjściowej. Powtarzaj.

6. Podciąganie nóg na ręcznikach

Fot.: Kamil Majdański


Ustaw się na śliskim podłożu w pozycji jak do pompki. Dłonie oprzyj pod barkami, a stopy na ręcznikach. Biodra powinny znajdować się w jednej prostej linii z nogami i tułowiem. Przyciągnij oba kolana jednocześnie w kierunku prawego łokcia. Cofnij je, znów prostując nogi za sobą. Teraz ślizgając się na ręcznikach przyciągnij kolana do drugiego łokcia. Powtarzaj na zmianę. Jeśli wykonujesz trening na plaży, zamiast ślizgać się na ręcznikach, „przeskakuj” z pozycji do pozycji.

Źródło: womenshealth

Odsłon 913