Kompletny trening na suwnicy Smitha (9 ćwiczeń + grafika)

Z suwnicą, znaną na całym świecie jako maszyna Smitha, możesz wykonać trening praktycznie całego ciała i to z dużymi ciężarami, bez dodatkowej asekuracji.

Maszyna Smitha nie jest skomplikowana i taki również proponujemy trening z jej wykorzystaniem. Składają się na niego najbardziej efektywne ćwiczenia, które możesz wykonać na suwnicy, dla zbudowania większych i silniejszych mięśni. Program treningowy jest równie prosty: wykonaj każde ćwiczenie w 3 seriach po 10 powtórzeń.

1. Podciąganie w podporze – mięśnie: plecy, biceps
1Umieść gryf na wysokości pasa. Połóż się pod gryfem (jak na rysunku), chwytając go nachwytem na szerokość barków, a pięty opierając o podłogę. Podciągnij się, aż dotkniesz klatką gryfu. Wróć do pozycji startowej.

2. Wyciskanie sztangi – mięśnie: klatka, barki, triceps
2Ustaw ławkę pod kątem 35°. Połóż się na niej i chwyć gryf nachwytem na szerokość barków. Odblokuj go i powolnym ruchem opuść ciężar do klatki. Wyciśnij go i powoli wróć do pozycji startowej.

3. Przysiady ze sztangą – mięśnie: uda, korpus
3Gryf ustaw na wysokości barków i chwyć nachwytem, opierając go na górze pleców. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Odblokuj gryf i zrób przysiad, aż Twoje uda będą równolegle do podłogi. Wróć do pozycji startowej.

4. Martwy ciąg na ugiętych nogach – mięśnie: uda, pośladki, plecy
4Gryf ustaw na najniższym poziomie i stań za nim. Zrób przysiad i chwyć go podchwytem na szerokość barków. Odblokuj gryf i wyprostuj się, w końcowej fazie ruchu napinając mięśnie pleców i pośladki.

5. Przyciąganie sztangi do klatki piersiowej – mięśnie: uda, pośladki, plecy
5Umieść gryf trochę niżej niż na wysokości pasa i stań za nim. Ugnij lekko nogi w kolanach i pochyl się do przodu, chwyć gryf. Odblokuj go i przyciągnij do klatki. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

6. Podciąganie sztangi tyłem – mięśnie: ramiona, barki
6Stań tyłem do gryfu umieszczonego na wysokości pasa. Chwyć go i zdejmij z blokady. Trzymając plecy proste, podciągnij gryf najwyżej, jak to możliwe. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej.

7. Wyciskanie sztangi siedząc – mięśnie: barki
7Usiądź na ławce z oparciem ustawionym pionowo, gryf umieść na wysokości obojczyków. Chwyć go nachwytem szerszym niż na szerokość barków, odblokuj i wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do pozycji startowej.

8. Wyciskanie w wąskim nachwycie – mięśnie: klatka, triceps
8Połóż się tyłem na ławce i chwyć wąskim nachwytem gryf umieszczony na wysokości pasa. Odblokuj go i powoli opuść ciężar do klatki. Wyciśnij gryf, po czym powoli wróć do pozycji startowej.

9. Uginanie ramion – mięśnie: biceps
9Umieść gryf na wysokości pasa i stań za nim. Chwyć gryf podchwytem na szerokość barków, odblokuj go i ugnij ręce w łokciach, aż do pełnego napięcia bicepsów. Powoli wróć do pozycji startowej.

Źródło: menshealth.com

Odsłon 12 667