8 produktów, które dodadzą Ci energii

Aby dodać sobie energii na cały dzień w pracy i wieczorny trening, wystarczy zrobić dobre zakupy. Nic nadzwyczajnego, tylko 8 smacznych i zdrowych produktów.

Poprawienie swojego VO2 max nie musi boleć. Po co komu dopalacze, jeżeli fantastyczne źródła energii są dosłownie w zasięgu ręki? Oto co powinieneś kupić, aby szybko zobaczyć korzyści, a już następnego dnia móc ćwiczyć dłużej.

1. Masło orzechowe
Zjedz 2 łyżki stołowe masła orzechowego przed wysiłkiem. Zawarta w nim tyrozyna jest prekursorem dopaminy, która da kopa Twojemu mózgowi. Maksimum skupienia na treningu.

2. Granaty
Bardzo bogate w polifenole. To te składniki, które według naukowców z uniwersytetu w Texasie o 10% przyspieszają proces regeneracji mięśni.

3. Ogórki
Najlepiej kiszone. Sód i potas w nich zawarte uzupełnią elektrolity, które wypociłeś podczas treningu.

4. Buraki
Przyspieszają uwalnianie się tlenku azotu do krwi, co pobudza krążenie i zaopatrzenie w tlen całego organizmu – podaje „Journal of Sports Nutrition”.

5. Suszone pomidory
Zaledwie 30 g zaopatruje Twoje mięśnie w żelazo w ilości ⅓ dziennego zapotrzebowania.

6. Banany
Przez naukowców są uważane za konkurenta sportowych drinków jeżeli chodzi o podniesienie wytrzymałości. A nie zawierają tej całej chemii.

7. Sok pomarańczowy
Szklanka bogatego w witaminę C soku sprawi, że przyswoisz o 10% więcej żelaza, który jest niezbędny, aby Twoja krew przenosiła więcej tlenu.

8. Indyk
Naukowcy z Society of Sports Nutrition udowodnili, że beta-alanina zawarta w mięsie indyka rozkłada kwas mlekowy, dzięki czemu Twoje mięśnie zniosą większy wysiłek i szybciej się zregenerują.

Odsłon 30 367