6 propozycji posiłków przed i po treningu

Posiłek przedtreningowy
Posiłek przedtreningowy
Masło orzechowe i galaretka
Masło orzechowe to doskonałe źródło białka, błonnika i potasu. Sięgaj jednak po masła z wyższej półki, które nie zawierają tłuszczów trans oraz dużej ilości cukru. Doda Ci energii i ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej w trakcie treningu. Galaretka z kolei, to świetne źródło węglowodanów prostych, które spożyte w innej porze dnia mogłyby zostać przekształcone w tkankę tłuszczową, jednak przed treningiem nie musisz się tego obawiać. Dodatkowo, galaretki zawierają dużo kolagenu, który stanowi podstawowy budulec ścięgien, więzadeł i stawów.



Koktajle białkowe
Odżywki białkowe wykonane na bazie mleka z dodatkiem płatków owsianych, to prawdziwe bomby energetyczne. Dodadzą Ci siły do najcięższych wyzwań, a dodatkowo sprawią, że organizm pod wpływem wysiłku nie będzie czerpał energii ze spalania własnej tkanki mięśniowej.

Sałatka owocowa z awokado
Owoce są źródłem błonnika i cukrów prostych – fruktozy, zatem ich jedzenie zwiększa nasz wigor i zdolność do podejmowania wysiłku. Z kolei awokado jest wyjątkowym produktem, zawierającym duże ilości kwasów omega 3. Te doskonale wpływają na regenerację tkanki chrzęstnej oraz skórnej, wspomagają działanie stawów i zwiększają ich ruchomość.

 

5-reasons-to-date-a-bodybuilder-graphics-2

 

Posiłek potreningowy

Łosoś z warzywami
Doskonale źródło białka, kwasów omega 3, witamin i minerałów, które z pewnością utraciłeś poprzez pocenie się. Warzywa zawierają błonnik, który wspomaga pracę układu pokarmowego i ogólnie metabolizm, więc jeśli dodatkowo pracujesz nad spaleniem tkanki tłuszczowej to jest świetny wybór.

Kanapka z tuńczykiem
Prosty i szybko sycący posiłek. Wybierz tuńczyka w sosie własnym i pieczywo pełnoziarniste. Możesz skropić go odrobinę oliwą i dodać ulubione warzywo. Pamiętaj jednak, że nie jest to bardzo kaloryczna potrawa, więc po godzinie, dwóch sięgnij po “coś konkretniejszego”.

Ryż
Bardzo dobre źródło węglowodanów złożonych, szczególnie jeśli sięgasz po ryż tzw. dziki. Jego wadą jest to, że stosunkowo długo się przygotowuje (nawet 45 minut), a Ty posiłek po treningu powinieneś zjeść do godziny. Pamiętaj zatem, aby przygotować sobie go przed treningiem. Możesz też oczywiście wybrać inne odmiany ryżu, jak basmati czy zwykły biały.

Odsłon 37 670