3 dodatkowe ćwiczenia do Twojego treningu brzucha (+grafika)

Większość osób dba o wygląd swojego brzucha, robiąc nieskończoną ilość powtórzeń standardowych brzuszków. To oczywiście go wzmocni, ale sukces imponującego sześciopaka tkwi również w masie samych mięśni, a te zbudujesz przy wyciągu.

Wykonuj poniższe ćwiczenia 3x w tygodniu na koniec treningu. Rób 3 serie po 12 powtórzeń. Odpoczywaj maksymalnie 30 sekund między seriami. W pozostałe dni tygodnia wykonuj resztę swoich ćwiczeń na brzuch.

1. Skłony przy wyciągu stojąc
Stań tyłem do wyciągu górnego. Chwyć końce uchwytu linowego przypiętego do wyciągu, tak by dłonie znalazły się na wysokości skroni. Zbliż brodę do klatki, jednocześnie wyginając plecy w lekki łuk. Zatrzymaj ruch w chwili największego napięcia, po czym wyprostuj się, robiąc wdech. To jedno powtórzenie. Zwróć uwagę na to, by ruch inicjowały mięśnie brzucha.

2. Skłony skośne
Stań przodem do wyciągu górnego, chwyć końce uchwytu linowego i ściągnij je do skroni. Pozwól plecom wygiąć się w lekki łuk. Zbliż brodę do klatki, jednocześnie rotując korpus w prawą stronę. Wytrzymaj tak chwilę, po czym wróć do pozycji startowej i wykonaj ten sam ruch w drugą stronę. To jedno powtórzenie.

3. Wymach skośny w dół
Zamocuj do wyciągu górnego pojedynczy uchwyt. Złap go oburącz i stań do wyciągu bokiem, rotując górę ciała, by twarz skierować w stronę wyciągu. Ściągnij uchwyt płynnym ruchem do dołu po przekątnej, rotując jednocześnie korpus. W końcowej fazie ruchu ugnij nogi w kolanach. Wróć powoli do pozycji startowej. To jedno powtórzenie. Po skończonej serii zmień strony.

Odsłon 14 266